Дубовий мох - алерген. Чи є альтернатива?

Дубовий мох - не тільки дубовий
Дубовий мох (наукова назва - сливова эверния) по своїй суті є лишайником, що ростуть на стовбурах і гілках дубів, сосен, ялиць і деяких інших дерев. Найбільш часто він зустрічається в гірських лісах Північної Америки та Центральної Європи. Структура лишайника залежить від вологості навколишнього повітря і може бути як сухий, так і досить еластичною. Середня висота дубового моху становить 2-4 див. Лишайник складається з зрощених на корі дерева лопатей, які за своєю формою схожі на оленячі роги. У суху погоду мох має зеленувато-білий колір, а в дощову може набувати темно-коричневий або жовто-зелений відтінок. Аромат лишайника – яскраво виражений, але досить складний, і найчастіше його описують як солодкувато-деревний.
Натуральний фіксатор ароматів
Унікальний аромат дубового моху робить його одним з найбільш затребуваних компонентів у виробництві парфумерії, особливо в шипрових і фужерний композиціях. Лишайник, зростаючий на соснах, має незвичайний смолисто-скипидарний запах, що дуже високо цінується парфюмерами. Велика частина моху для виробництва парфумів вирощується в Центральній і Південній Європі, після чого вихідна сировина відправляється на переробку у французьке місто Грас. Основна функція екстракт дубового моху – фіксація аромату, але крім цього, він надає всій парфумерної композиції неповторне вершково-вологе звучання з багатим спектром землистих відтінків. Такі ноти чудово гармонують з квітковими і зеленими акордами.
Технології отримання аромату
Примітно, що багато речовини, необхідні для отримання потрібного аромату, відсутні в необробленому сировину. Вони утворюються тільки в результаті певних хімічних реакцій. Після збору дубовий мох ретельно просушують, а за кілька годин до отримання екстракту замочують у теплій воді. Така технологія дозволяє отримати максимальну кількість запашних речовин. В процесі переробки хіміки виявили у складі абсолюту цікаві компоненти – ироны і иононы. Протягом багатьох років вважалося, що в природі ироны містяться виключно в ирисах. Иононы ж зустрічаються не так рідко і використовуються в різних парфумерних композиціях, особливо фруктових і деревних.
"Кінець" шипрові і фужерні жанрами
Втім, є у цього чудового компонента і один недолік. Справа в тому, що дубовий мох може викликати сильну алергічну реакцію, яка тягне за собою різні шкірні роздратування. Цей факт не залишився без уваги Міжнародної парфумерної асоціації (International Fragrance Association, скорочено – IFRA). У 2009 році IFRA прийняла поправку, що обмежує зміст дубового моху в парфумерних продуктах. Згідно з вимогами асоціації, частка екстракту лишайника в будь-якому парфуми не повинна перевищувати 0,1%.
На думку парфумерних гурманів, ця заборона фактично підписав «смертний вирок» шипровому і фужерному жанрами. Головна проблема полягає в тому, що жоден синтетичний замінник не може в точності відтворити весь ароматичний букет натурального компонента - эвернила. Щоб якось вийти з положення, багатьом виробникам довелося вносити зміни до складу своїх легендарних композицій. Одні стали використовувати замість дубового моху з'єднання пачулі і ветівера, інші були змушені перейти на синтетичні компоненти. Тьєррі Вассер, парфумер Guerlain, придумав «залатати» ольфакторную «пролом» абсолютом мастикового дерева і важким розчинником, який уповільнює процес випаровування і максимально зберігає запах.
У наш час натуральний аромат моху зустрічається в деяких парфумах нішевих брендів, яким вдається отримати абсолют эвернила шляхом екстракції розчинниками, примудряючись при цьому не порушити вимог IFRA. Багато сучасні фужерні і шипрові композиції буквально балансують на грані фолу», оскільки вміст натурального екстракту дубового моху в них дуже близько до офіційно дозволеного максимуму.
Чоловіча парфумерія з нотами дубового моху
Дубовий мох був досить затребуваний в парфумерії ще в кінці XIX-го століття, складаючи неабияку частку практично будь фужерной композиції. Справжньою суперзіркою він став у 1917-му, коли компанія Coty випустила перший шипровий аромат Chypre. З тих пір характерного землистого відтінку дубового моху став невід'ємною частиною переважної більшості шипрових і фужерний аромат.
Кращими чоловічими парфумами для любителів дубового моху є наступні:

- Початкові ноти: Бергамот, Індійський ананас, Червоне яблуко, Чорна смородина
- Ноти серця: Береза, Жасмин, Листя пачулі, Троянда
- Базові ноти: Амбра, Ваніль, Дубовий мох, Мускус
На створення цього чудового парфуму, випущеного десять років тому, авторів надихнула особистість знаменитого Наполеона Бонапарта. Власникові аромату повною мірою притаманні риси великого французького полководця - сміливість, енергійність, активність і впевненість у собі. Викликає і динамічна композиція аромату підштовхує до нових звершень. Свіжий, підбадьорливий, чарівний парфум створений для справжнього господаря власної долі, що володіє тонким почуттям смаку.

- Початкові ноти: Бергамот, Грейпфрут, Лимон, Флердоранж
- Ноти серця: Базилік, Корінь ірису
- Базові ноти: Амбра, Ветивер, Дубовий мох, Деревні ноти, Мускус
За словами самого Тома Форда, на створення ультрамодного аромату його надихнули аксесуари образу справжнього джентльмена: дорогі ексклюзивні годинники, зшитий на замовлення блейзер і шикарна взуття. Поза всяких сумнівів, аромат Том Форд Грей Ветивер стане розкішним доповненням до образу елегантного чоловіка, що йде в ногу з часом. Сильний, впевнений у собі, завжди домагається поставлених цілей джентльмен по достоїнству оцінить неповторне поєднання строгості і витонченості, яка є родзинкою цієї унікальної композиції.

- Початкові ноти: М'ята, Бергамот, Альдегіди, Базилік, Лаванда
- Ноти серця: Коріандр, Жасмин, Конвалія, Мускатний шавлія, Фіалка, Троянда, Кмин
- Базові ноти: Білий кедр, Шкіра, Дубовий мох, Сандал, Амбра, Мускус, Пачулі

- Початкові ноти: Лаванда, Розмарин, Листя апельсина
- Ноти серця: Герань, Ладан, Шавлія, Атласький кедр
- Базові ноти: Ветивер, Дубовий мох, Кедр, Ладан

- Початкові ноти: Амбра, М'ята
- Ноти серця: Ветивер
- Базові ноти: Дубовий мох
- FiFi Awards - Парфумерний ОскарFiFi Awards - захід, який спонсорується The Fragrance Foundation (Парфумерним фондом, TFF) і оцінює креативні досягнення в парфумерній індустрії. Кому і за що дають "Оскара парфумерної індустрії"?
- Що покласти парі під ялинку? 7 варіантів парних ароматівЩе не вирішили, що подарувати до новорічних свят своїм мамі і татові, тітці і дядькові, свекрухи і свекра, тещі і тестя або парам, з якими ви дружите сім'ями? Ми підготували для Вас добірку кращих парфумерних дуетів!