Уявіть, що ви довго вибирали духи, а коли нарешті купили їх, то через деякий час зрозуміли, що зробили помилку. Прикро, чи не правда? На жаль, подібні ситуації виникають досить часто. І проблема тут не тільки в даремно витрачених грошах. Невідповідний аромат може стати причиною головного болю, поганого настрою або всіляких алергічних реакцій. Сьогодні ви дізнаєтеся, як можна зрозуміти, які духи вам не варто купувати ні в якому разі. Отже, пропонуємо вашій увазі сім головних ознак «неправильних» парфумів.

1. Ви відчуваєте запах парфумів на собі

Якщо через 20-30 хвилин після нанесення парфуму ви продовжуєте відчувати його запах, швидше за все, ваш вибір був помилковим. Справа в тому, що нашому нюхові зазвичай потрібно не більш ніж півгодини, щоб ми перестали помічати запах, який здається нам приємним і природним. Якщо ж цього не відбувається, то дуже скоро ви починаєте сприймати аромат своїх духів як нав’язливий, неприємний та задушливий.

2. На блотері парфум мав один запах, на вашій шкірі – зовсім інший

У більшості випадків блотер (паперова смужка, просочена парфумом) не передає всіх нюансів і відтінків звучання духів. Щоб показати себе у всій красі, аромату потрібен деякий час і природне тепло людської шкіри. Не секрет, що більшість парфумерів далеко не в захваті від того, що для презентації їх шедеврів в бутиках використовуються звичайні шматочки картону. Фахівці рекомендують нанести кілька крапель духів, які тестуються, на шкіру і трохи прогулятися. Якщо через пару годин ви все ще не розчарувалися в ароматі, можна сміливо повертатися да магазина.

3. Парфум не підходить до вашого стилю

Дама в строгому діловому костюмі, яка користується молодіжною парфумерною водою, буде виглядати не менш дивно, ніж дівчина-неформалка в шкіряній куртці і рваних джинсах, від якої пахне парфумами зі складною східною композицією. При виборі аромату слід враховувати особливості власного стилю, щоб парфум вигідно підкреслював ваш образ, а не вступав з ним у протиріччя.

4. До вечора аромат вам набридає

Зранку запах парфуму здавався божественним, а під вечір викликає лише роздратування? Можливо, причина криється не тільки у звичайній втомі. Якщо ви носите духи, які вам не підходять, це цілком нормальна реакція вашої нервової системи. «Правильна» композиція непомітно стає частиною вашого природного запаху, тому такий аромат ніколи не здасться вам неприємним.

5. У вас безпричинно починає боліти голова

Безпричинний (як вам здається) головний біль може бути викликаний неправильно підібраним парфумом. Запахи можуть володіти неймовірною силою – не тільки позитивною, але і руйнівною, а здатність провокувати мігрень – далеко не межа їх можливостей. Якщо ви раптом почали страждати від нападів головного болю, спробуйте якийсь час не користуватися своїм звичним парфумом. Цілком можливо, причина проблем криється на дні нешкідливого на перший погляд флакончика з духами.

6. Не те «пальто»

Ще однією причиною того, що ви з вашим новим парфумом не знайдете «спільну мову», може бути його невідповідність сезону. До холодної пори року добре підходять композиції з теплими нотами – наприклад, східними або пудровими, проте влітку подібний аромат може здатися задушливим. І навпаки, свіжі аромати з цитрусовими або морськими акордами, які прекрасно носяться в спеку, взимку, найімовірніше, припадуть «не під масть».

7. Кожного разу, наносячи духи, ви починаєте чхати

Один парфум можна лити на себе флаконами, і хоч би що, а від пари крапель іншого ви чхаєте так, ніби в нього підмішали кайєнського перцю? На жаль, тут наявні симптоми алергії, яку у вас викликає один або декілька з компонентів ваших духів. Здоров’я понад усе, тому, якщо ваші підозри підтвердяться, від такого невдалого (а в даному випадку і небезпечного) придбання потрібно позбутися без всякого жалю.

Що робити, щоб запобігти такої прикрої помилки? Відповідь проста: перед купівлею флакона парфумів потрібно не тільки вибрати запах, який Вам подобається, але й придбати тестер парфуму або пробник духів невеликого обсягу, щоб поносити духи кілька днів. Такі мінімальні вкладення допоможуть уникнути істотних витрат на аромат, який Вам не підходить, а також гірких шкодувань.