Краудфандінговий проект

Нещодавно американський сайт краудфандінга Kickstarter представив увазі публіки цікавий парфумерний проект. Автор ідеї, підприємець Метью Річмонд з Сан-Франциско, заявив, що збирається виробляти парфуми “Eau de Space” та “Eau de Luna” з ароматами космічного простору та Місяця відповідно. На сайті повідомляється, що команда проекту співпрацює з кращими парфюмерами світу і фахівцями в області моди, технологій, дизайну та логістики (імена і назви тримаються в секреті).

До середини вересня 2020 року на реалізацію проекту спонсорами було зібрано понад 600 тисяч доларів. Цієї суми достатньо для запуску виробництва парфумерії. Першу продукцію спонсори повинні отримати вже в жовтні цього року. Що ж виявиться у флаконах?

Аромати космічного простору

Організатори проекту Eau de Space повідомляють, що аромат їхньої парфумерії заснований на секретній формулі, яка була розроблена лабораторіями за замовленням NASA для симуляції космічного простору при навчанні астронавтів. Як же засновникам проекту вдалося дістати цей секрет? Виявляється, вони знайшли лазівку в законі про свободу інформації, отримали формулу і запатентували її для виробництва своїх парфумів. Фантастичне везіння, чи не правда? До речі, на сайті так і написано – мовляв, організаторам дуже пощастило, але це закономірно, оскільки команда посилено працювала над цим питанням.

Чим же пахне космічний простір? За словами астронавтів, в той момент, коли вони поверталися на корабель з відкритого космосу і знімали скафандри, вони відчували сильний специфічний запах. Космонавти порівнювали цей аромат з запахами зварювального диму, палаючого металу, озону, волоських горіхів, гальмівних колодок, пороху, рома, фруктів, смаженого стейка або барбекю, а також з запахом пригорілого мигдалевого печива. Аромат космосу був настільки виразним, що NASA звернулося до виробників парфумерії, щоб відтворити його для тренувань своїх космонавтів.

За однією з поширених «теорій змови», американці взагалі нікуди не літали, а кадри хроніки були відзняті у павільйоні кіностудії. Чи не нагадує Вам опис букету ароматів запахи, які витають навколо знімального майданчика в перервах між зйомками дублів?

Запах Місяця був відтворений за спогадами Юджина Сернана, учасника місії “Аполлон-17”. Це була остання людина, нога якої нібито ступала на місячну поверхню. Юджин помер у 2017 році у віці 82 років. Сернан порівнював аромат Місяця з запахом порохових газів.

Місія проекту здійсненна?

Місіяя проекту Eau de Space – зробити запахи космосу доступними не тільки для вузького кола співробітників космічного агентства, а й для усіх бажаючих. Крім того, організатори стверджують, що нові запахи зможуть допомогти в розвитку технологій, пов’язаних з космосом. За умовами проекту, спонсори, купуючи один флакон духів для себе, другий флакон дарують учням спеціалізованих освітніх програм. Відчувши запах нескінченного простору, школяр може надихнутися ідеєю стати космонавтом, інженером або вченим, пов’язаним з вивченням та освоєнням космосу. Цілком можливо, що саме той хлопчисько, якому Ви подаруєте мрію сьогодні, через 15-20 років стане першою людиною на Марсі. Судячи з кількості спонсорів, щасливими володарями неземних ароматів стануть понад 12 тисяч дітей.

Екологія не постраждає

Чи не нашкодять ароматичні речовини здоров’ю дітей? Автори проекту стверджують, що це виключено. Щоправда, склад парфуму і звична в області парфумерії піраміда аромату чомусь не вказується. Однак на сайті є інформація про те, що вся продукція безпечна: підходить іудеям та ісламістам, вегетаріанцям і веганам, не містить меланіну, пестицидів та важких металів. При виробництві продукції навіть вдалося обійтися без пальмового масла. Крім того, при виготовленні парфумів на виробничих потужностях у Великобританії застосовуються екологічно чисті методи, включаючи технології безвідходного виробництва. В перспективі організатори планують організувати повний життєвий цикл виробу, що включає повернення і переробку невикористаних продуктів.

Подальші плани авторів проекту

Чи зможемо і ми з Вами вдихнути бажаний аромат? Поки організатори кажуть, що не планують масове виробництво, але можливі нові проекти з іншими оригінальними ідеями. А поки побажаємо удачі в реалізації місії проекту і будемо стежити за тим, чим завершиться ця цікава ініціатива і які відгуки будуть про парфуми.

При підготовці даної публікації були використані матеріали, надані організаторами проекту: https://www.kickstarter.com/projects/eaudespace/what-does-outer-space-smell-like-nasa-designed-fragrance