Сьогодні ми розповімо про декілька непристойно дорогих інгредієнтів, які використовуються у виробництві парфумерії. Всі вони мають натуральне походження і настільки рідкісні, що цінуються буквально на вагу золота.

Цивет

“Автор” цієї пахучої секреції – милий пухнастий хижак на ім’я цивета. Зовні звір схожий на помісь єнота та екзотичної плямистої кішки. За допомогою цивета тварини мітять територію або повідомляють протилежній статі про свою готовність до спаровування. Необроблена рідина має різкий і неприємний запах, однак при додаванні спирту перетворюється в одну з найдорожчих парфумерних композицій.

Захисники тварин намагаються змусити парфумерів повністю відмовитися від застосування натурального цивета. Справа в тому, що в природному середовищі цивети виробляють мізерну кількість дорогоцінного секрету. Щоб підвищити продуктивність, нещасних тварин закривають в клітинах, оскільки в неволі вони виробляють рідину більш активно. У сучасній парфумерії, як правило, використовується синтетичний аналог цивета – цибетин.

Скільки коштує? Середня вартість 1 літра цивета сягає $500.

Удове масло

У східній парфумерії аромат удового дерева користується величезною популярністю протягом багатьох десятиліть. Головним прихильником і першовідкривачем уда серед європейських парфумерів вважається П’єр Монталь, чий бренд Montale випустив вже більше 20-ти композицій з цим компонентом. Уд, що володіє солодким, бальзамічним, дурманячим запахом, за своїми якостями прирівнюється до афродизіаку, який однаково сильно впливає на чоловіків та жінок.

Однак за задоволення, як відомо, доводиться платити, і у випадку з удом мова йде про чималі гроші. Висока ціна ефірної олії зумовлена її низьким вмістом у вихідній сировині. Щоб здобути 100 мл заповітної рідини, доведеться переробити майже 2 центнери деревини. Крім того, потрібний аромат можна отримати тільки з дуже старих дерев, які заражені особливим грибком. Ароматна смола, що виділяється деревом, допомагає йому боротися з хворобою. Повсюдна вирубка удових дерев призвела до того, що сьогодні цей вид знаходиться на межі зникнення.

Скільки коштує? Ціна 1 кг удової смоли – до $20 тисяч.

Амбра

Сировина для отримання амбри – воскоподібна маса, що виробляється травним трактом кашалота. Ця речовина допомагає морському велетню повністю перетравлювати молюсків і кальмарів, яких він ковтає. Відповідно, в певний момент все це виводиться з організму кашалота.

Неважко здогадатися, що в первозданному вигляді майбутня амбра виглядає і пахне … своєрідно. Втім, тривале перебування в солоній воді виправляє ситуацію. Перед тим, як потрапити в руки парфюмерів, ЦЕ може проплавати в морі і 20, і 30 років. Смердюча чорна маса перетворюється в дорогоцінні злитки світлого відтінку, які виносяться на берег морським прибоєм. Речовина набуває неповторного солодкуватого запаху, який надає парфумерним композиціям дивовижної стійкості та фірмового «теплого» звучання.

Скільки коштує? За 1 кг амбри вищого сорту доведеться викласти не менше $25 тисяч.

Мускус

Цю речовину отримують із секрету, який міститься в залозах самців кабарги (невеликий олень, що живе в Південній та Східній Азії). Крім цього, мускус добувають із залоз бобрів. Бобровий мускус називають білим, а оленячий – червоним або чорним. Запах мускусу настільки багатогранний, що його сприйняття різними людьми може кардинально відрізнятися. Комусь аромат мускусу здасться солодкуватим і вершковим, а хтось почує в ньому деревно-шкіряні нотки. Незважаючи на свою суперечливість, запах мускусу вважається самим хвилюючим і сексуальним ароматом, що розпалюють пристрасть.

На жаль, настільки прекрасний аромат дістається людям занадто дорогою ціною. Заради отримання одного кілограма мускусу браконьєри можуть винищити до сотні нещасних оленів. У більшості країн використання натурального мускусу в парфумерії заборонено законом. Замість нього застосовується більш дешевий синтетичний замінник, однак по своїм якостям він все ж поступається оригіналу. Втім, заборона не зупиняє одержимих жагою наживи браконьєрів, і знищення беззахисних тварин триває.

Скільки коштує? На чорному ринку 1 кг натурального мускусу може коштувати до $50 тисяч.