Один з поширених міфів в історії парфумерії говорить, що батьківщиною європейських духів є Франція. Однак це не так. Біля витоків європейської парфумерії стоять флорентійські ченці з монастиря Santa Maria Novella, які близько 800 років тому зайнялися вирощуванням лікарських трав. Чутки про чудодійні властивості їх зілля поширилися досить швидко, і дуже скоро аптека при монастирі стала місцем паломництва місцевої знаті.

Протягом декількох століть ароматні есенції та запашні притирання від Santa Maria Novella користувалися величезною популярністю у представників вищих верств суспільства. Саме в цьому монастирі в 1533 році була створена композиція Acqua della Regina (Вода для королеви), яку прийнято вважати першими європейськими духами. Рецепт «Королівської води» спеціально для Катерини Медічі розробляв Рене Флорентійський, що згодом став її особистим парфумером.

На церемонії одруження французького короля Генріха II і Катерини, якій тоді ледь виповнилося 14 років, аромат від Рене Флорентійця викликав справжню сенсацію. Італійські парфуми моментально увійшли в моду – всі, хто міг дозволити собі таку розкіш, хотіли пахнути «по-королівськи». Французькі багатії від душі поливали «королівською водою» не тільки себе, але й білизну, одяг, портьєри в своїх особняках. Acqua della Regina буквально озолотила свого творця, а за Францією з тих пір міцно закріпився статус головної парфумерної держави Європи.


Для того часу композиція цього аромату була досить складною і включала в себе 9 нот, що розкриваються строго відповідно до піраміди. За верхніми цитрусовими нотами (бергамотом, танжерином, лимоном та неролі) слідують трав’янисто-квіткові акорди розмарину, лаванди, гвоздики і ефірного масла петітгрейна, а завершується звучання базовою нотою бензойної смоли. Якщо використовувати сучасні парфумерні терміни, то аромат представляв собою поєднання фужерного і цитрусового звучань, які по черзі розкривалися на шкірі свого володаря.

Втім, саме визначення «фужерного аромата» з’явилося лише через три з гаком сторіччя з моменту створення «Королівської води». Сучасна версія легендарного аромату, за винятком незначних нюансів, ідентична звучанню першоджерела. У наші дні «Вода для королеви» продається під назвою Acqua di Colognia від парфумерного бренду Santa Maria Novella.