Історія парфумерного брендf Guerlain

Guerlain, заснований в 1828 році французом П’єром Франсуа Герленом, є одним з найстаріших у світі парфумерних будинків.

Майбутня імперія зароджувалася в невеличкому аптечному магазині, в лабораторіях якого Герлен, хімік за освітою, експериментував з різними ароматами. Згодом у числі клієнтів його парфумерного дому були такі відомі історичні особистості, як Наполеон III і Оноре де Бальзак. Першим відомим ароматом від Герлена став чоловічий одеколон Eau de Cologne Imperial, виготовлений на замовлення Наполеона III Бонапарта. Після смерті П’єра Франсуа бізнес успадкували його сини Габріель і Еме, які з успіхом продовжили справу батька.

Великий внесок у розвиток парфумерії того часу вніс Еме Герлен. Саме він у 1889 році створив перший в світі унісекс-аромат, названий Guerlain Jicky. Крім того, Еме одним з перших почав поєднувати в парфумах натуральні і синтетичні компоненти, а також придумав розділяти аромати на три основних складових ноти: початкову, базову та «ноту серця».

На початку XX століття на зміну Еме прийшли його сини П’єр і Жак, і під їх управлінням будинок Guerlain виходить на міжнародну арену, створюючи парфуми для зірок естради та кіно. Жан-Поль Герлен, онук Жака, прийняв керівництво компанією в 1956 році. Його зусиллями Guerlain остаточно закріпив за собою статус всесвітньо відомого бренда. Жан-Поля прозвали Марко Поло парфумерної справи, по аналогії з великим італійським першовідкривачем: він не звертав уваги на модні тенденції і не дотримувався усталених традицій у парфумерії. Будучи чудовим наїзником, Жан-Поль сформулював ідею аромату Aqua Allegoria в процесі кінної прогулянки по ранковому лузі, який сяяв у променях сонця і пах ранковою свіжістю.

У середині 90-х права на компанію перейшли до концерну LVMH, який є власником бренду донині.

За майже двохсотлітню історію свого існування парфумерний будинок Guerlain створив понад 300 ароматів. Парфумерні принципи Guerlain заслуговують особливої уваги. Ось найзначніші з них:

  • Число компонентів в герленівських композиціях завжди обмежено, тому ці аромати не бувають надмірно складними і дуже химерними. Наприклад, композиція 1979-го року Nahema, присвячена знаменитій актрисі Катрін Деньов, включає в себе всього 12 складових.
  • Парфумери Guerlain завжди віддавали перевагу натуральним компонентам. Безумовно, в наші дні вони використовують і синтетичні складові, проте їх частка в композиції не перевищує 20%. Найвища якість сировини – питання честі для Герленов, і керівники компанії регулярно інспектують плантації рослин і фабрики з виробництва ефірних олій.
  • Нарешті, головний момент: композиції Guerlain дуже легко розпізнати, оскільки в них практично завжди міститься фірмовий акорд, званий “герлинадом“. Склад “чарівної добавки” зберігається в найсуворішому секреті, але деякі її компоненти все ж вгадуються: це бергамот, ірис, жасмин, ваніль, троянда і боби тонка.

Підбір аналогів парфумерії Герлен

  • Champs Elysees

    Champs Elysees (27)

    Перед вами - яскравий представник класики, істинно жіночого запаху, який наповнює образ володарки чарівним шармом та ніжною чуттєвістю. Бездоганній леді, яка завжди перебуває у прекрасному настрої незалежно від зовнішніх обставин, личить саме такий аромат. Коли вона проходить поруч, несучи за собою запашний шлейф свіжості, ніхто не може встояти перед її чарами. Складна композиція аромату включає у себе фруктові, квіткові та…