Історія парфумерного бренда Maison Francis Kurkdjian

Франсіс Куркджан був відомий в парфумерному світі задовго до відкриття власної торгової марки. Француз з вірменськими коріннями створював аромати для таких прославлених брендів, як Elizabeth Arden, Jean Paul Gaultier, Yves Saint Laurent і Christian Dior. Інтерес до запахів Франсіс почав виявляти ще в ранньому дитинстві. Тоді ж з’ясувалося, що хлопчик наділений унікальним нюхом, завдяки якому він міг запам’ятовувати найскладніші аромати, розпізнавати їх компоненти і придумувати нові, оригінальні поєднання. Незважаючи на настільки рідкісний талант, майбутній культовий парфумер вже в юному віці розумів, що запорукою успіху в будь-якій справі є терпіння й наполеглива праця. За словами самого Куркджана, на винахід нового аромату у нього інколи уходить по декілька місяців, а композицію своїх знаменитих парфумів Gaultier2 він взагалі створював на протязі полутора років.

Щоб перетворити необроблений алмаз на сяючий діамант, його необхідно огранити і відшліфувати. «Сирий» талант Франсіса також потребував відповідної огранки, якою стала елітна школа парфумерів у Версалі. Успішно закінчивши навчання, Куркджан починає створювати аромати для різних парфумерних брендів. Першим справжнім проривом став чоловічий аромат Le Male для «титану» парфумерії Jean Paul Gaultier, після виходу якого в 1995 році Франсіс, як кажуть, прокинувся знаменитим. Пішли роки копіткої праці, і вже на початку 2000-х він був удостоєний престижної премії імені Франсуа Коті в номінації «кращий парфумер».

Восени 2009 року Куркджан відкрив у Парижі свій перший фірмовий бутік. Крім парфумів, в магазині Maison Francis Kurkdjian була представлена широка лінійка товарів, так або інакше пов’язаних з ароматами: піна для ванн, парфумовані браслети, кондиціонери для білизни, ароматизатори приміщень і навіть мильні бульбашки. Незважаючи на гучну славу, не відмовляється Франсіс і від «підробки»: будь-який бажаючий може замовити у відомого парфумера композицію, яка ідеально підходить особисто йому. Куркджан приїде до вас з валізкою, що вміщує невелику лабораторію, і через пару-трійку місяців ви станете володарем заповітного флакончика з унікальним ароматом від самого Маестро. Втім, обійдеться такий каприз зовсім не дешево – від 10 тисяч євро, тому послугу замовляють, як правило, знаменитості і заможні клієнти. Кажуть, на замовлення відомої французької художниці Куркджан створив парфуми з ароматом грошей. Вельми незвичайне вкладення коштів, чи не правда?

Бренд Maison Francis Kurkdjian сповідує концепцію 24/7, іншими словами – пропонує вам насолоджуватися улюбленим ароматом завжди і всюди. Вибір широкий: класичні парфуми, ароматичні свічки, всілякі засоби для прання, аромати для приміщень, спеціальний вірменський папір, просочений духами. Парфумерія розливається в нарочито прості квадратні флакони, оскільки, за словами творця ароматів, головне в його творах – не форма, а зміст. У парфумів від Maison Francis Kurkdjian чимало зіркових шанувальників, серед яких – ікона французького кіно Катрін Деньов. Сам Куркджан називає своїм вчителем і кумиром парфумера Альберто Морильяса, а музою, яка надихає на створення нових ароматів – Кейт Міддлтон.

Підбір аналогів парфумерії Мейсон Френсіс Куркджан

  • Baccarat Rouge 540

    Baccarat Rouge 540 (27)

    Перед цим вишуканим ароматом не встоїть навіть найвибагливіший гурман. Квіткові, деревні та орієнтальні ноти створюють дивовижну композицію, наповнену хвилюючою пікантність та чарівною загадковістю. Оточений воістину містичним ореолом запаху, володар парфуму буде відчувати себе впевнено і розкуто в будь-якій обстановці.